Bruno czeka na 1,5 % naszego podatku

Bruno podczas zajęć szkółki pływackiej „Złota Rybka”

Szanowni Państwo,
Podobnie jak w latach poprzednich, pragnę podzielić się informacjami o zmianach, jakie przyniósł poprzedni rok w życiu mojego niepełnosprawnego syna Bruna oraz zachęcić do przekazania także w tym roku 1,5 % swojego podatku na jego rzecz. Po długich staraniach i wielu miesiącach oczekiwania Bruno mógł rozpocząć w 2011 roku swoją edukację pośród rówieśników z podobnymi problemami w jedynym wówczas w Rzeszowie ośrodku rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczym, w którym miał zapewnioną edukację i rehabilitację. Niestety, już w pierwszym miesiącu pobytu w ośrodku zauważyłam wiele niepokojących – moim zdaniem - przejawów nie do końca właściwego podejścia do procesu edukacyjno-rewalidacyjnego Bruna.

Podjęłam więc decyzję o założeniu stowarzyszenia, przy którym podejmowana będzie aktywność na rzecz niepełnosprawnych dzieci. W czerwcu 2011 r. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno” (https://www.facebook.com/StowarzyszenieBruno, www.stowarzyszeniebruno.pl) zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego. Pierwsze formy pomocy uruchomione przy Stowarzyszeniu „Bruno” to integracyjna szkółka pływacka „Złota Rybka” i integracyjna grupa teatralna „TEATRINO – Latający Dywan”. Bruno razem z rówieśnikami, zarówno tymi niepełnosprawnymi jak i zdrowymi oraz z ich rodzeństwem, uczestniczy w zajęciach terapeutycznych na basenie oraz w zajęciach teatralnych.

Od 1 stycznia 2013 r. przy Stowarzyszeniu „Bruno” rozpoczął działalność Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy „INA”, w którym mój syn i inne niepełnosprawne dzieci mają zapewnioną edukację i rehabilitację, zawsze otoczone opieką indywidualnego opiekuna. Bruno uczestniczy tam w zajęciach fizjoterapeutycznych, zajęciach z integracji sensorycznej, zajęciach logopedycznych i pedagogicznych, a także w terapii widzenia i muzykoterapii oraz w grupowych zajęciach rewalidacyjnych. Po przeszło dwóch latach zajęć Bruna w Ośrodku „INA” z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że spełnia on moje oczekiwania. Każdego ranka wioząc syna do „szkoły” obserwuję na jego twarzy nieskrywaną radość z tego, że za chwilę spotka swoich rówieśników i całkowicie oddane dzieciom rehabilitantki, terapeutki i opiekunki.

Otwarcie Ośrodka „INA” nie byłoby możliwe bez wpłat z tytułu 1 % podatku oraz darowizn na subkonto Bruna w Fundacji Dzieciom, gdyż dzięki zbieranym tam funduszom mogłam zakupić podstawowy sprzęt do wyposażenia Ośrodka. Na rzecz Stowarzyszenia przekazałam też przedmioty edukacyjne i rehabilitacyjne, które Brunowi nie są już potrzebne, a które służą dziś innym niepełnosprawnym dzieciom.

Wszystkich Państwa, którzy po raz kolejny zechcą podzielić się podatkiem z Brunem oraz tym, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych darczyńców podaję dane, które są do tego niezbędne przy wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego.
W formularzu PIT wpisz numer:

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
3005 Marnik Bruno

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Dla tych z Państwa, którzy zechcą przekazać pieniądze na rehabilitację Bruna w formie darowizny podaję numer jego konta w Fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH SA, Oddział w Warszawie
Nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 3005 Marnik Bruno - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Stowarzyszenie „Bruno” od września 2014 r. ma statut Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), co pozwala przekazywać 1,5 % podatku na jego działalność statutową, tj. na pomoc niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom. Jeśli wolą Państwo, by 1,5 % Waszego podatku służył większej liczbie niepełnosprawnych dzieci, zachęcam do przekazania go Stowarzyszeniu „Bruno”:
Nazwa OPP:     Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno”
                        ul. Lenartowicza 9, 35-051 Rzeszów
Numer KRS:    KRS 0000390348

Jeszcze raz gorąco dziękuję za nieustanne wsparcie, a z okazji wkroczenia w Nowy Rok życzę Państwu wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz codziennie odczuwanej radości jaką daje poczucie bycia potrzebnym i dzielenie się z innymi tym, co mamy cennego.

dr inż. Joanna Marnik
Katedra Informatyki i Automatyki